EasyFishoil

Ezber bozan bir ürünü nasıl marka haline getirdiğimizi ve uluslararası ödüller kazandığımızı öğrenin.

ÜRÜN

EasyFishoil, Omega 3 içeren ve benzersiz özellikleri olan yeni nesil bir besin takviyesi. Ürünü eşsiz kılan özellikler ConCordix isimli teknolojiyle birlikte geliyor. EasyFishoil jel forma sahip. Diğer balık yağları gibi sıvı veya kapsül değil. Dolayısıyla oldukça kolay bir şekilde çiğneniyor ve yutuluyor. Ürün çok lezzetli bir tada sahip. Tat maskelemesi oldukça üst seviyede ve balık tadı ya da kokusu almak neredeyse imkansız. Bir diğer önemli özelliği ambalajı. Her jel tablet ayrı ayrı ambalajlanmış durumda, kullanım anına kadar tazeliğini koruyor. Ayrıca taşıması çok kolaylaşmış oluyor.

İHTİYAÇ

Oldukça genç ve dinamik bir şirket olan Farma Ege, yeni ürünlerine bir marka çalışması yapmamızı istedi. Ürün Omega 3 içeriyor ve çocukları hedefliyordu. Pek çok üstün özelliği olsa da pazar algısı konusunda bariyerleri vardı. Ürünün bu bariyerleri aşıp pazara tanıtılması ve hızlı bir geri dönüş alması isteniyordu.

Çocuğunuz bir tane daha isteyecek

Çocuklar çok seviyor! 2 milyonun üzerinde izlenme.

ÇÖZÜM

Ürünü milim milim çalıştık. Tadım araştırması bize çocukların ürünün tadını oldukça beğendiğini gösteriyordu. Ancak satın alımın anneler tarafından yapıldığının farkındaydık. Dolayısıyla çocuklara sevimli gelen ancak annelere de konuşabilecek bir ürün yüzü tasarlamaya karar verdik.

Ürünün vaadini doğrudan anlatan EasyFishoil isminde karar kıldık. Çocukların dikkatini çekecek Goldie isimli sevimli bir Kuzeyli balık karakteri yarattık. Son olarak da ürünün mesajını geliştirdik. Cesur bir söylem olsa da gerçeği yansıtıyordu: Çocuğunuz bir tane daha isteyecek.

Ürün için ulusal bir kampanya düzenledik. Annelerin ve çocukların dikkatini çeken bir TV reklam filmi tasarlayıp çektik. 3 hafta boyunca ulusal kanallarda, prime time yayını yapıldı. Facebook ve Instagram aktivasyonları yaptık.

7 değişik konseptte içerik ürettik, gün aşırı bir frekansta sosyal medya yayını yaptık. Google üzerinden arama motoru pazarlamasını hayata geçirdik. Bütün bu içeriği, mobil tasarımı ön planda tutulmuş, YouTube’a özel olarak hazırlanmış videolarla donatılmış, kullanıcı dostu bir web sitesi ile tamamladık.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

ETKİ

İnanılmaz bir etki! Kampanya her yönüyle müthiş bir başarıya ulaştı. Marka, hedef kitle tarafından son derece hoş bir şekilde karşılandı. Sosyal medya hesapları iki hafta içerisinde 5,000 üzerinde yeni takipçi kazandı. Ürün, pazarda en çok satan ürün ile aynı satış seviyesine ulaşarak tepeye oturdu.

Kampanya, 1000 katılımcının yarıştığı Horizon Interactive Awards tarafından, entegre kampanya dalında gümüş, sağlık hizmetleri tanıtımı dalında da bronz ile ödüllendirdi.

ÇOCUĞUNUZUN BİR TANE DAHA BALIK YAĞI İSTEDİĞİNİ HAYAL EDİN.

  • Share: